Mad-Music.pl

Radio Inżynierska – dziś rusza niesamowity projekt!

 
TAG -->

Radio Inżynierska to nowatorski projekt, który łączy formę kilkuodcinkowego słuchowiska radiowego z rapową płytą. Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Inżynierskiej na warszawskiej Pradze dzielą się swoimi doświadczeniami z czasów kwarantanny, by zagłuszyć samotność. Zamknięci przez ostatnie tygodnie w swoich mieszkaniach wszyscy poszukujemy kontaktu z innymi ludźmi.

Dzwonimy do siebie, by nawzajem okazywać sobie wsparcie, piszemy długie posty w mediach społecznościowych i dyskutujemy w nich nie tylko o naszych doświadczeniach izolacji. Dzięki temu udaje się nam poczuć choćby tę namiastkę obecności drugiego człowieka. A gdyby w Waszej kamienicy grupa przyjaciół stworzyła radio, do którego moglibyście zadzwonić i… porapować?

To punkt wyjścia dla nowatorskiego projektu Radia Inżynierska, który łączy w sobie formę kilkuodcinkowego słuchowiska radiowego z rapową płytą. W każdej z odsłon troje prowadzących radio łączy się z mieszkańcami kamienicy przy ulicy Inżynierskiej na warszawskiej Pradze, którzy opisują swoje doświadczenia w trakcie kwarantanny. Głosów udzielą polscy aktorzy (i nie tylko!) teatralni i filmowi młodszego oraz średniego pokolenia. Głównymi bohaterami są OBI_1 (Nikodem Rozbicki), CHYŻY (Piotr Witkowski), DORSZU (Dorota Androsz). W pierwszym odcinku pojawili się ponadto: Andrzej Chyra, Ewa Skibińska, Tomasz Cymerman, Aleksandra Matlingiewicz oraz Bartosz Gelner.

Dla większości zaproszonych gości jest to pierwsza próba zmierzenia się z rapową formą wyrazu. Szczególnie wartym podkreślenia jest, że pilotowy odcinek został w całości zrealizowany w warunkach pełnej kwarantanny. Żaden z aktorów i realizatorów nie miał okazji spotkać się ze sobą na żywo. Telefony i komputery wariowały z przegrzania!


Więcej:

Inżynierska na Facebooku

Małgorzata Soboczyńska

Wiele razy w życiu wybrałam zły kierunek, ale w końcu dotarłam tam, gdzie być powinnam. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną, a tu spełniam muzyczne marzenia.

Inspirują mnie Ralph Kaminski, Coldplay, Kortez, Paweł Domagała, LemON – czyli w wielkim skrócie muzyka wrażliwa. Ale jestem otwarta na wszystko co dobre, nie skreślam żadnego gatunku ani muzyka! I tym co wpada mi w ucho, dzielę się tutaj :)

Polub nas!

Reklama

  •  
    TAG -->

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
 
TAG -->

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama