Recenzja: Kodaline – Coming Up For Air

Kodaline

INFO:

Artysta: Kodaline
Tytuł: Coming Up for Air
Premiera: 9 lutego 2015
Wytwórnia: RCA Record, Sony Music
Najlepsze piosenki: Honest, The One, Ready, Everything Works Out In The End, Play The Game,
Płyta do recenzji udostępniona przez: Sony Music Poland

OPIS:

Kodaline to dubliński kwartet grający alternatywnego rocka założony w 2005 roku. Początkowo znany pod nazwą 21 Demands od 2011 pod obecną. W skład zespołu wchodzą: Stephen Garrigan, Vinny May, Jason Boland oraz Mark Prendergast. Dla wszystkich tych muzyków 9 luty 2015 roku to ważna data bowiem właśnie wtedy pojawiła się ich druga płyta pt. „Coming Up for Air„. Album, który ukazał się nakładem wytwórni RCA Records oraz Sony Music zawiera 12 piosenek w wersji podstawowej.

NAJLEPSZE PIOSENKI:

  • Honest – jest to jedyny, jak na razie, singiel z longplaya, który także go rozpoczyna. Piosenka urzekła mnie swoim niepowtarzalnym rytmem, świetnym wokalem oraz tekstem opowiadającym o szczerości.

  • The One – spokojna, znajdująca się na drugiej pozycji wydawnictwa kompozycja to świetna propozycja dla osób samotnych, szukających jeszcze swojej drugiej połówki,

  • Everything Works Out In The End – ten utwór został umieszczony na dziesiątym miejscu w trackliście. Tak jak „The One” ta piosenka również jest spokojna lecz dla wrażliwych osób będzie miała ona zapewne większą głębię i wywoła więcej emocji przez przejmujący wokal, chórki oraz świetnie dopasowane do siebie instrumenty.

  • Play The Game – Na tym krążku oprócz spokojnych utworów zespół zaproponował nam też żywe rytmy takie jak w „Play The Game”, która została oznaczona numerem jedenastym. Jest to hymn dla ludzi wesołych, korzystających i cieszących się z życia.

WIZUALNIE:

Okładka albumu jest bardzo interesująca. Bazuje ona na odcieniach zieleni. Na samej górze widziemy nazwę zespołu oraz tytuł, które oddzielone zostały pionową linią. Są one napisane prostą czcionką lecz przez wzgląd na zmodyfikowane „A” w nazwie kwartetu, wyglądają bardzo efektywnie i nowocześnie. Pod tekstem możemy dostrzec wizerunki muzyków wchodzących w skład bandu, którzy przez wszelakie zabiegi graficzne wyglądają jak duchy.

Kodaline-Coming Up-dla-Air

PODSUMOWANIE:

Drugi album zespołu Kodaline, na który czekałem z niecierpliwością przypadł mi do gustu. Każdy kawałek ma w sobie „to coś” co sprawia że słuchając krążka nie zasypiamy ale delektujemy się muzyką. Bardzo trudno było mi wybrać najlepsze piosenki ponieważ wszystkie są świetne. Naprawdę polecam posłuchania tego świetnego wydawnictwa.

Moja Ocena: [size = yasr_overall_rating „duże”]

OCENA czytelników: [yasr_visitor_votes size = „duży”]

ODSŁUCH: