Sam Feldt i Kesha we wspólnym utworze „Stonger”

Sam Feldt znów zwraca na siebie uwagę, rozpoczynając 2021 rok od nowego singla „Stronger„, do którego zaprosił nominowaną do Grammy, amerykańską wokalistkę i autorkę piosenek Keshę. „Stronger” to połączenie zmysłowej produkcji Feldta i popowych refrenów, które Kesha wyśpiewuje swym poruszającym, wspaniałym głosem.

Sam Feldt ma niesamowite wyczucie czasu. Jego ostatnie wydawnictwo, składająca się z trzech piosenek  EP-ka „Home Sweet Home„, było piękną odą do domowego życia, stanowiąc swoiste muzyczne wsparcie w czasie światowego lockdownu.

Od tego czasu Sam Feldt próbował odnaleźć się w nowej rzeczywistości, przygotowując się na 2021 rok. Oczyścił głowę, pracował nad nową muzyką i tworzył plany na nowy rozdział, który dopiero przed nim. By odpowiednio go zacząć, zarządził sobie tymczasowy społeczny lockdown – nie publikował niczego, nie wrzucał postów przez  trzy pierwsze tygodnie roku.

Teraz ten okres jest już jednak za nim, a przed nim nadzieja, że 2021 będzie lepszy. To właśnie idea pokonywania każdej przeszkody, trzymania się nadziei, wzmacniania się przed rozpoczęciem nowego, ekscytującego rozdziału przyświeca piosence „Stronger”.

W utworze pojawia się Kesha, czyli ciesząca się wielkim uznaniem amerykańska gwiazda popu, wokalistka, autorka piosenek, która zasłynęła takimi przebojami jak „Tik Tok”, „Die Young” i „Praying”, a także nagrała znakomicie ocenione albumy „High Road” oraz nominowany do Grammy „Rainbow”. Niedawno ruszyła również z podcastem „Kesha And The Creepies”.

Kesha, która jest współautorką „Stronger”, dostarczyła pełne dramaturgii, inspirujące wokale, które podkreślają uzdrawiający charakter piosenki. Brzmienie uzupełniają subtelne gitary, perkusja i ciepłe syntezatorowe akordy.

DJ, producent, przedsiębiorca i pionier, Sam Feldt ugruntował sobie pozycję jednego z najbardziej rozchwytywanych twórców na scenie dance ostatnich czasów. Karierę budował, tworząc pozytywne, radosne brzmienie. Na koncie ma podwójny album i mnóstwo bestsellerowych singli. Sprzedający platynowe płyty DJ i producent udowodnił też, że ma smykałkę do interesów, tworząc platformę Fangage, dzięki której artyści mogą lepiej docierać do fanów. Ponadto założył w 2020 roku własną wytwórnię Heartfeldt Records. Jakby tego było mało, ze swym projektem Heartfeldt Foundation, Sam pracuje nad tworzeniem bardziej zrównoważonej,  świadomej branży muzycznej. Taka sama misja przyświeca wszystkim gałęziom przedsiębiorstwa Heartfeldt:  Heartfeldt Records, Heartfeldt Radio i Heartfeldt Events.

W trakcie swej kariery, Kesha wylansowała 10 singli, które trafiły do top 10 listy przebojów. Ma też na koncie miliard odsłon klipów na YouTube, dwa albumy na szczycie listy sprzedaży oraz 4 piosenki w radiowym top 40 oraz blisko 40 milionów obserwujących w mediach społecznościowych. Ostatni album Keshy, „High Road” Billboard określił jako równie mądry co dziki, „American Songwriter” nazwał płytę na wskroś elektryzującą, a Sterogum pisał o niesamowitej równowadze między delikatnością a zawziętością, z których słynie Kesha. Ponadto jej poprzedni krążek, „Rainbow”, to według „Entertainment Weekly” artystyczne dzieło, a zdaniem dziennikarza „Rolling Stone’a” najlepsza muzyka w karierze Keshy. Album zapewnił również Keshy pierwszą nominację do Grammy.