Skorup nagrywa nową płytę. Pierwszy singiel już w sieci!

Skorup jako taksówkarz w klipie zwiastującym 5. album

– To będzie inne brzmienie muzyki niż dotychczas. Będzie wolne tempo beatów pozwalające na eksperymenty z flow. Do tego pojawią się „żywe” instrumenty – zapowiada Skorup. Do pracy nad płytą raper zaprosił producencki duet JazBrothers.
Na MaxFloRecTV można już usłyszeć i zobaczyć „Zagubioną autostradę”, pierwszy singiel zwiastujący krążek

W wizualizacji do „Zagubionej autostrady”, pierwszego utworu zapowiadającego 5. z kolei album Skorupa, artysta wcielił się w rolę… taksówkarza. Jego pasażerami są gliwiczanie, wśród których znaleźli się m.in.: piłkarze Piasta Gliwice, DiNO, odpowiadający za skrecze
w utworze DJ Hopbeat czy sami rodzice artysty. Autorem pomysłu na klip jest Iwona Skanki. Za jego realizację odpowiada grupa Filminati.

 

Do tej pory albumy Skorupa były wynikiem współpracy wielu producentów. Tym razem będzie inaczej. JazBrothers, autorzy beatu do „Zagubionej autostrady”, odpowiedzialni będą za cały krążek. – Bardzo podoba mi się styl ich beatów, technika oparta na sprytnie pociętych i świetnie wybranych samplach, wolne tempo i mocno wyeksponowane sekcje rytmiczne, ciekawy groove – tłumaczy swój wybór Skorup. – Współpracę z JazBrothers nawiązałem dobrych kilka lat temu przy okazji płyty „Kosmos”. Na moim ostatnim krążku („Pięknej pogodzie” – przyp. red.) pojawiły się dwa numery na ich beatach, „Człowiek Guma”
i „Wiosną suki pachną najładniej” – dodaje.

Jak mówi raper, od czasu „Kosmosu” do dziś JazBrothers wyprodukowali dziesiątki beatów. – Cały czas otrzymywałem od nich świeże próbki. Każda kolejna była dla mnie coraz lepsza, „ciągnęła za język” – wspomina Skorup. – Decyzja o stworzeniu wspólnego albumu zrodziła się samoistnie. JazBrothers podsyłali beaty, a ja do nich pisałem.

Efekty kooperacji na linii Skorup – JazBrothers światło dzienne ujrzą już za kilka miesięcy nakładem MaxFloRec. Bądźcie czujni i sprawdzajcie MaxFloRecTV oraz MaxFlo.pl!

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)