„Trzynaście powodów 2”: soundtrack do wielkiego hitu Netfliksa już 18 maja

Na ścieżce dźwiękowej do drugiego sezonu serialu „Trzynaście powodów 2” znajdzie się 20 utworów. Wydawnictwo promuje singiel Seleny Gomez „Back To You” (posłuchaj!). Ponadto na płytę trafiły kawałki takich artystów jak Billie Eilish feat. Khalid, OneRepublic feat. Logic, Lord Huron feat. Phoebe Bridgers i wielu innych.

Premiera soundtracku „Trzynaście powodów 2” w wersji cyfrowej już 18 maja. Za produkcję „Back To You” odpowiadają nominowany do Grammy Ian Kirkpatrick (odpowiedzialny także za utwór „Bad Liar” Seleny) oraz Trackside.

Poza Gomez, na soundtracku „Trzynaście powodów 2” znalazły się utwory takich artystów jak OneRepublic feat. Logic („Start Again”), Billie Eilish feat. Khalid („lovely”), YUNGBLUD feat. Charlotte Lawrence („Falling Skies”), Lord Huron feat. Phoebe Bridgers (nowa wersja „The Night We Met”) oraz Colouring („Time”). Podobnie jak na pierwszej części, nie zabraknie również klasyków z lat 80. od takich wykonawców jak New Order, Echo & The Bunnymen, OMD, Tears For Fears oraz Siouxie and the Banshees.

W drugim sezonie „Trzynastu powodów” bohaterowie próbują poradzić sobie z konsekwencjami śmierci Hannah. Droga do normalności jest skomplikowana, a rany dopiero zaczynają się goić. Szkoła Liberty High szykuje się do procesu sądowego, ktoś jednak zrobi wszystko, żeby prawda o śmierci Hannah nie wyszła na jaw. Seria przerażających zdjęć polaroidowych prowadzi Claya i jego rówieśników na trop straszliwej tajemnicy i spisku mającego ją zatuszować.

„Trzynaście powodów 2” – lista utworów:

1. Back To You (Selena Gomez)
2. lovely (Billie Eilish featuring Khalid)
3. Start Again (OneRepublic featuring Logic)
4. Falling Skies (YUNGBLUD featuring Charlotte Lawrence)
5. The Night We Met (Lord Huron featuring Phoebe Bridgers)
6. Tangled Up (Parade of Lights)
7. Time (Colouring)
8. My Kind of Love (Leon Else)
9. Your Love (HAERTS)
10. Love Vigilantes (New Order)
11. The Killing Moon (Echo & The Bunnymen)
12. Promise Not To Fall (Human Touch)
13. Sanctify (Years & Years)
14. Tin Pan Boy (YUNGBLUD)
15. Souvenir (Orchestral Manoeuvres In The Dark)
16. Watch Me Bleed (Tears for Fears)
17. Cities in Dust (Siouxsie and the Banshees)
18. Of Lacking Spectacle (Gus Dapperton)
19. Falling (In Dreams) (Telekinesis)
20. Strength (The Alarm)