Okładka singla/Fot. Materiały prasowe

AURELIA ogłasza „Zimną Wojnę”!

Piosenka „Zimna Wojna” powstała pod koniec 2019 roku i jest pierwszą zapowiedzią albumu pt. „Pseudorany”, który ukaże się jeszcze w tym roku. 

Utwór opowiada historię Aurelii jako artysty, który żyje w bardzo trudnym i niezrozumiałym świecie. Świecie, w którym stale jesteśmy poddawani próbom, oceniani w kategoriach, które w ogóle nie powinny nas dotyczyć, pozostawieni sami sobie, często bez odrobiny wsparcia i zrozumienia. 

Sam tytuł „Zimna Wojna” nawiązuje do chłodnych, oraz obojętnych relacji międzyludzkich, które wokalistka spotkała na swojej drodze. 

AURELIA

Odkąd tylko pamiętam, wielu ludzi chciało mnie zmienić. Mówili, że jestem za gruba, za chuda, mam za mocny głos, za ciężkie kompozycje. Próbowano zabrać moją tożsamość muzyczną, a także udowodnić, że nie ma tutaj dla mnie miejsca. Wielokrotnie podcinano mi skrzydła i zniechęcano do mojej największej pasji – muzyki. Tym utworem chciałam pokazać wszystkim słuchaczom jaką toczę bitwę od 11 lat. Utwór dedykuję wszystkim tym, którzy zostali odrzuceni, stracili radość z tworzenia ważnych dla nich rzeczy i toczą wojnę z licznymi przeciwnościami losu.

AURELIA – kim jest?

Aurelia (wł. Aleksandra Wiśniewska) – urodzona w Warszawie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

Na swoim koncie piosenkarka ma m.in. udział w charytatywnym projekcie, w ramach którego skomponowała piosenki anglojęzyczne na płytę. Dochody ze sprzedaży longplaya trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt fundacji Dr. Lucy. Aurelia znana jest również z singli „Moje Zło”, „Usłysz mnie”, „Bieguny” oraz ze współpracy z Włoskimi producentami – Gil Sanders, Lex Martin. Owocem tej kooperacji jest utwór „The Night” który zdobył #47 Miejsce w TOP 50 Spotify Hiszpania oraz osiągnął bardzo dobre wyniki za granicą – w ciągu kilku tygodni przekroczył milion odtworzeń na Spotify.