Intensywna jesień w My Name Is New. Nowe piosenki od Weroniki Szymańskiej, Rafa Skowrońskiego i Tachera

Wczorajsze (13.10.2021) singlowe premiery z pewnością przypadną do gustu fanom szeroko rozumianej muzyki pop. Nie zabraknie romantycznej ballady z bardzo osobistym tekstem, miksu r’n’b z elementami elektroniki, a także gitarowych brzmień przełamanych dźwiękami syntezatora. Każda z piosenek, choć inna, ma szansę na pojawienie się na największych playlistach w naszym kraju.

W ostatnim czasie w projekcie My Name Is New działo się niezwykle dużo – inicjatywa obchodziła swoje 3-lecie, a także świętowała wydanie debiutanckiej płyty Kolorów oraz EP-ki Agaty Gołemberskiej. Dziś kolejni artyści MNIN – Weronika Szymańska, Raf Skowroński oraz Tacher – oddają w ręce fanów swoje nowe utwory.

Na pierwszy ogień idzie Weronika Szymańska i jej niezwykle osobisty utwór “Najpiękniej”. To dla wokalistki, autorki muzyki i tekstów, która dwukrotnie uczestniczyła w programie The Voice of Poland, już trzeci singiel wydany w ramach projektu My Name Is New. Jej wcześniejsze piosenki – “Oddech” i “To nie żart” można było usłyszeć w wielu polskich rozgłośniach radiowych. Jej najnowsza muzyczna propozycja to historia miłosna przeplatana wspomnieniami z pierwszych chwil wzajemnego zakochania. Utwór opowiada o odkrywaniu siebie nawzajem, o uczuciach, które towarzyszą na początku w miłości. O fascynacji drugą połówką i przeczuciem, które podpowiada, że to ta jedyna osoba. “Życzę każdemu, żeby było mu najpiękniej” – mówi artystka.

Niezwykle sentymentalny klip do piosenki “Najpiękniej”, stworzony z filmików z prywatnej biblioteki Weroniki, jest już dostępny na kanale Kayax TV w serwisie Youtube.

Kolejnym wykonawcą, który przestawia swój nowy utwór jest Raf Skowroński. “Ciało Gorące” to kolejny po “Wody Łyk” i “Miło Cię Poznać” singiel wokalisty, autora tekstów i kompozytora w projekcie MNIN. Związany wcześniej z elektroniczno-folkowym zespołem JÓGA teraz stawia na karierę solową. W swojej twórczości lubi mieszać ze sobą takie gatunki jak soul, r’n’b oraz muzykę elektroniczną. Słychać to zresztą w piosence “Ciało Gorące”, która opowiada o ulotności i kruchości długo budowanych przez nas relacji. Dzisiejsza premiera zapowiada debiutancką EPkę Rafa, która ukaże się już w listopadzie nakładem My Name Is New Label.

Teledysk do utworu “Ciało Gorące” można obejrzeć na oficjalnym kanale Kayaxu na Youtubie.

Ostatnią nowością od inicjatywy stworzonej przez wytwórnię Kayax jest “Ładnie Ci” autorstwa Macieja Tachera. Artysta, który po latach śpiewania w zespole, teraz postanowił być “sobie sterem, żeglarzem i okrętem”. W zeszłym roku wydał swój debiutancki solowy album pt. „Pudełko na buty”, na którym muzycznie oscyluje między folk rockiem, americaną i piosenką poetycką. “Ładnie Ci” to kolejny, po nastrojowej bossa novie „Dziewczyno z wydm”, singiel zapowiadający drugie większe wydawnictwo artysty. Piosenka opowiada o “bezwarunkowej akceptacji drugiej osoby i nieumiarkowaniu w nad nią zachwycie”.

Lyric video do piosenki “Ładnie Ci” jest już do obejrzenia na kanale Kayax TV w serwisie Youtube.

Obok październikowych singlowych premier w My Name Is New nie można przejść obojętnie. Jednak nie jest to koniec niespodzianek, jakie inicjatywa przygotowała do końca roku. W kolejnym miesiącu na fanów projektu będzie czekać premiera EPki Rafa Skowrońskiego, a już na początku grudnia – nowa płyta formacji Caville.

WERONIKA SZYMAŃSKA

RAF SKOWROŃSKI