Wolska prezentuje nowy singiel: Hulajnoga

Na hulajnodze pędzę sobie przez miasto. Tutaj światełka chyba nigdy nie gasną. Miło przyglądać się, jak miejskie gwiazdy stają się zorzą, kiedy słońce nie patrzy śpiewa WOLSKA w swoim najnowszym singlu, zatytułowanym Hulajnoga, którego premiera zbiega się z końcem lata i początkiem jesieni.

Hulajnoga opowiada prawdziwą przygodę, jaką przeżyłam podczas mojego pierwszego tygodnia w stolicy. To trochę przerysowana historia o mieście, które odkrywam po raz pierwszy. Jadąc na hulajnodze elektrycznej, mijałam wiele osób i zastanawiałam się, co tak naprawdę myślą i gdzie tak pędzą. Zainspirowały mnie także m.in przypadkowo podsłuchane rozmowy, np. na przejściu dla pieszych.

Roboczy tytuł piosenki brzmiał Miejskie gwiazdy i był on wzięty z fragmentu refrenu. Z czasem uznałam jednak, że jest trochę zbyt oczywisty, zdradzający, o czym jest utwór, więc zamieniłam go na Hulajnoga. Oprócz tytułu zmienił się także ogólny vibe piosenki, dzięki pracy z producentem – Mikołajem Trybulcem. Zależało nam, aby piosenka była nieco bardziej w klimacie ejtisowego brzmienia. I tak utwór Miejskie gwiazdy stał się Hulajnogą

mówi WOLSKA.

WOLSKA,oprócz słów, napisała także muzykę wspólnie z producentem utworu Mikołajem Trybulecem, znanym m.in. z duetu Linia Nocna.

Do utworu powstało także wideo: animowana historia, którą narysowała, a następnie zanimowała w formie teledysku Marysia Jagłowska, z którą WOLSKA współpracowała także przy wcześniejszych video lyrics do singli Miętai Kaput!.

Dla WOLSKIEJ jesień ’21 to bardzo ważny i intensywny czas. Solidnie przepracowane lato (próby muzyczne, kompletowanie materiału koncertowego, przygotowanie kolejnych singli radiowych) zaowocuje koncertami oraz działaniami promującymi najnowszy singiel.

Obok dnia premiery singla Hulajnoga ważną datą w kalendarzu artystycznym WOLSKIEJ jest także weekend 21-24 października 2021. W tym czasie w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych – Soundedit Festival. Impreza, znana od ponad dekady na całym świecie, to czas spotkań producentów, realizatorów dźwięku oraz licznych paneli dyskusyjnych, koncertów i prezentacji. Jeden z tegorocznych paneli poprowadzą opiniotwórczy dziennikarze muzyczni, których poproszono również o wybranie jednego wykonawcy, który będzie mógł zaprezentować się podczas festiwalu. Wybór Agnieszki Szydłowskiej (dziennikarkaRadio Newonce) to właśnie WOLSKA. Artystka wystąpi wraz z zespołem na scenie Klubu Wytwórnia 23 października. Podczas godzinnego koncertu zaprezentuje znane już utwory: Telefon,Kaput,Miętę, oraz Hulajnogę, a także premierowy, jeszcze nieopublikowany materiał.

Do tego czasu wraz z WOLSKĄ możemy „pędzić sobie przez miasto…”, słuchając najnowszego singla – Hulajnoga.