Little Big wracają do Polski! Ekscentryczny zespół zagra aż pięć koncertów

Nie bez powodu wzięło się stwierdzenie, że Rosja to stan umysłu. Dzieją się tam różne dziwne rzeczy, a mieszkańcy są dość specyficzni. Stamtąd też pochodzi zespół Little Big, który jednych śmieszy, a innych przeraża. Ich twórczość to połączenie hip-hopu, muzyki rave i elektronicznej. Zarówno teksty piosenek, jak i teledyski to swoisty kicz i pastisz doprawione typowymi rosyjskimi stereotypami. Już jesienią polscy fani będą mieli szansę usłyszeć Little Big na żywo!

Grupa powstała w 2013 roku, w jej skład wchodzą obecnie: Ilya „Ilich” Prusikin, Sergey „Gokk” Makarov, Sonya Tayurskaya oraz Anton „Mr. Clown” Lissoff. Little Big zadebiutował 1 kwietnia 2013 roku, wydając swój pierwszy teledysk do Every Day I’m Drinking. Ich debiut sceniczny miał miejsce 2 lipca tego samego roku podczas występu poprzedzającego koncert „Die Antwoord”. With Russia From Love to album otwierający drzwi do światowej kariery. Krążek wydany z nadejściem 2014 roku zaaferował zarówno przyszłych fanów, jak i krytyków muzycznych. Kolejna płyta zatytułowana Funeral Rave wydana została 19 grudnia 2015. Do nagrania kilku utworów grupa zaprosiła innych wokalistów, jak Tommy Cash czy DenDerty, z którymi nagrała m.in. single Give Me Your Money, To party czy „Brighton Beach”. 21 maja 2016 roku podczas gali „Berlin Music Video Awards” zespół zgarnął nagrodę w kategorii „Most Trashy”, czyli „Najbardziej tandetny teledysk” za wideoklip do Big Dick. Rok 2018 przyniósł zespołowi dwa studyjne krążki – Antipositive, Pt.1 oraz Antipositive, Pt. 2. Na tym drugim znalazł się utwór Skibidi, którego teledysk stał się viralem. Film przedstawiający specyficzny taniec rozpowszechnił się na całym świecie tworząc wyzwanie Skibidi Challenge. W pierwszym kwartale 2019 roku zespół otrzymał ponowną nominację do nagrody gali „Berlin Music Video Awards” w kategorii „Best Concept” za teledysk do Skibidi. W 2020 roku Little Big mieli reprezentować Rosję w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Utworem wysłanym na Eurowizję miało być Uno. 24 czerwca 2022 roku zespół Little Big wydał utwór pt. Generation Cancellation, który twórcy określili „manifestem antywojennym”. W oświadczeniu dla Meduzy poinformowali też, że opuszczają Rosję.

Jesteśmy jak parzący koktajl absurdu i czystego szaleństwa mówił niedawno w wywiadzie charyzmatyczny lider Little Big, Ilja “Ilich” Prusikin i trudno się z nim nie zgodzić. Będące połączeniem wściekłych, tanecznych bitów oraz absurdalnych tekstów piosenki grupy podbijają od lat parkiety na całym świecie, a o ich liczonych w setkach milionów odtworzeniach na platformach streamingowych oraz YouTubie większość zespołów może tylko pomarzyć. Pochodzą z Rosji, otwarcie i stanowczo sprzeciwiają się inwazji na Ukrainę i polityce Putina, przez co musieli uciekać ze swojego kraju. Jesienią Little Big wyruszą w kolejną trasę, na której znajdzie się aż 5 polskich przystanków!

🎟BILETY:
Gliwice 
Gdańsk
Poznań
Wrocław
Warszawa

Bilety są dostępne także na www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet oraz Ticketmaster Polska.