Mad Music Live Session/okładka Low Island

Mad Music Live Session | Low Island

Nowy rok zaczynamy wspólnie z Low Island! To pierwszy zagraniczny zespół, który mamy przyjemność gościć w Mad Music Live Session. Koniecznie posłuchajcie utworów w wersji live!

Mad Music Live Session/okładka Low Island

Low Island – kim są?

Zespół został założony w 2016 roku w Oksfordzie i tworzy go czwórka przyjaciół z dzieciństwa:  wokalista i multiinstrumentalista Carlos Posada, producent Jamie Jay, basista Jacob Lively i perkusista jazzowy Felix Higginbottom. Grupa na swoim koncie ma wydane już 4 minialbumy, wraz z którymi ich brzmienie ewoluowało od przytłumionego falsetu z pierwszej EP-ki “Just About Somewhere” do bardziej wyrazistego elektronicznego popu z ostatniego wydania “Shut Out The Sun”.

Low Island posiada wyjątkowy dar łączenia podnoszącej na duchu elektroniki z intymnymi balladami, które trzymają słuchacza w napięciu. Ich teksty odnoszą się do odczuwanej przez wiele osób samotności, męskiej kruchości i miłości. Zespół w swojej muzyce splata inspiracje jazzem, indie, muzyką klasyczną i taneczną, a efektem tego połączenia jest melancholijna, ale optymistyczna ścieżka dźwiękowa.

Co zaśpiewali?

Z powodu panującej pandemii koronawirusa na nagraniu zobaczymy jedynie Carlosa Posadę, który w wersji akustycznej zaśpiewał cover utworu Neila Younga pt. „One Love Can Break Your Heart” oraz autorską piosenkę „Don’t Let The Light In„. Artysta zachwycił nie tylko świetną grą na instrumencie, ale także wspaniałym wokalem!

Low Island – Only Love Can Break Your Heart (Neil Young cover)

Low Island – Don’t Let The Light In

Low Island w internecie:

O projekcie:

Mad Music Live Session to jedyny w swoim rodzaju, międzynarodowy projekt muzyczny portalu Mad-Music.pl, w którym artyści śpiewają covery oraz autorskie piosenki. Akcja zrzesza debiutantów, artystów niszowych i popularnych.

Zgłoś chęć udziału w projekcie!

KLIKNIJ TUTAJ, przeczytaj więcej i zgłoś się do projektu!

Mad-Music.pl w internecie:

Subskrybuj nas na YT: