Źródło: Info press

Mura Masa ogłasza drugą płytę i koncert w Polsce

Mura Masa ogłasza premierę drugiego albumu, „R.Y.C” (Raw Youth Collage). Premiera krążka zapowiedziana jest na 17 stycznia 2020. Już teraz można oglądać teledysk do singla promującego wydawnictwo – „No Hope Generation”.

Pierwszą zapowiedzią wyczekiwanego albumu artysty był duet z Clairo – „I Don’t Think I Can Do This Again”. Pełna tracklista poniżej. Na krążku znajdą się wyśmienici goście: slowthai, Tirzah, Georgia, Wolf Alice i sam Alex w roli głównego wokalisty. Wraz z premierą płyty, artysta ogłosił także koncert w Polsce – MuraMasa wystąpi 10 marca w klubie Stodoła. Szczegóły na oficjalnej stronie wydarzenia.

„Co mam zrobić? Znowu cofam się w mojej głowie” – śpiewa Alex w „No Hope Generation” w bardzo autentycznym momencie albumu, świetnie oddającym ducha całego krążka. Bo co można zrobić, gdy przed 23. urodzinami masz na koncie nagrodę Grammy, nominację do Ivor Novello, obecność na liście „Forbes’ 30 under 30”, jak również sprzedaż pół miliona egzemplarzy debiutu? I jak można do tego podejść, gdy jest się członkiem „pokolenia bez nadziei”? Jeśli jesteś Mura Masą, zatrzymujesz się i patrzysz wstecz; łączysz wydarzenia, które doprowadziły cię do miejsca, w którym znajdujesz się dziś. Przy okazji próbujesz dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającym cię świecie w chaosie.

Efektem tych poszukiwań jest właśnie „R.Y.C”: ambitny i ekscytujący skręt w lewo od bycia artystą i producentem, który potrafi tak samo zaskakiwać, jak przedstawiać konsekwentną oraz konkretną wizję. Na drugim albumie Mura Masa czerpie z new wave, emo, folku i rave’ów rodem z lat 90., dając im nowe życie. Jednym z głównych tematów albumu jest nostalgia jako mechanizm radzenia sobie z trudami teraźniejszości. Alex, zainspirowany wszechobecną duchologią, podejmuje temat ironicznego zjawiska, gdzie w czasach wzmożonej urbanizacji i cyfryzacji czujemy się bardziej samotni niż kiedykolwiek. Czemu wracamy do przeszłości? W jaki sposób możemy z tego skorzystać, by było nam lepiej tu i teraz?

Na „R.Y.C” Mura Masa przedstawia własną – i jakże atrakcyjną – wizję współczesnego popu. Idealnie chwyta ducha naszych czasów, a wszystko dzięki zrozumieniu drogi, która doprowadziła nas do tego punktu. Nawet gdy artysta eksploruje przeszłość, jego muzyka brzmi jak przyszłość.  

„R.Y.C” – lista utworów:

 1. ‘Raw Youth Collage’
 2. ‘No Hope Generation’
 3. ‘I Don’t Think I Can Do This Again’ (with Clairo)
 4. ‘a meeting at an oak tree’ (with Ned Green)
 5. ‘Deal Wiv It’ (with slowthai)
 6. ‘vicarious living anthem’
 7. ‘In My Mind’
 8. ‘Today’ (with Tirzah)
 9. ‘Live Like We’re Dancing’ (with Georgia)
 10. ’Teenage Headache Dreams’ (with Wolf Alice)
 11. ‘(nocturne for strings and a conversation)’