Fot. materiały prasowe

Mushka – kim są? #OdkrywamyNowe

W głowie mając marzenia, stąpając twardo po ziemi, sukcesywnie dążąc do celu – zespół Mushka, musicie ich poznać!

Projekt Mushka założony w lipcu 2019 roku przez Monię – chcącą spełniać swe marzenia na scenie, mającą niebywale wszechstronną wizję kompozytorską i zadziorny wokal. Jej ścieżki zeszły się z muzycznymi weteranami: perkusistą Pawłem i basistą Kubą, dążącym do muzycznej kariery na pełen etat gitarzystą Mateuszem oraz grającym na instrumentach klawiszowych – Kamilem – wykształconym i zwinnie balansującym całość mocnego brzmienia załogi.

Mushka łączy brzmienia na pograniczu muzyki pop i indie rocka. Autorskie teksty Moni idealnie rozkładają emocje na czynniki pierwsze, a także pozwalają przyjrzeć się od podszewki aktualnym kwestiom. Aranżacje przesiąknięte werwą chłopaków są zarazem sentymentalne, świeże i energetyczne. 

W 2020 roku zespół zagrał na cieszącym się uznaniem wielu artystów Festiwalu Garaże w Polskim Radiu Szczecin i został tam wyróżniony III. miejscem na Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Młodego Pokolenia. Pomimo świata opanowanego pandemią wraz z zespołem Redroom udali się w trasę koncertową, a także było można zobaczyć ich muzyczne wariacje w innych inicjatywach takich jak: Koncertowanie na Ekranie czy Mobilna Scena Muzyczna w Wolskim Centrum Kultury.

W 2021 roku wzięli udział w przesłuchaniach do Stage4You organizowanym corocznie przez UniwerekTV w studenckim klubie PROXIMA.

To co wyróżnia Mushkę to odważna nieustanna zabawa z brzmieniem. Mają niesamowite poczucie humoru i wielką chrapkę na koncerty. Prężnie tworzą i mają jeszcze wiele do zaoferowania!

Zespół jest aktywny w mediach społecznościowych i pozostaje w kontakcie ze swoimi odbiorcami.