Mad-Music.pl

“Muszę iść tam sam” – czy Kamil Hussein okaże się polskim The Weeknd?

 
TAG -->

Od najmłodszych lat ciągnęło go w stronę artystyczną – zaczynał w chórze kościelnym, by później w latach młodzieńczych zacząć tworzyć. The Weeknd, Marek Grechuta i Krzysztof Krawczyk: choć każda z tych osób pochodzi z zupełnie innej bajki, to z każdej z nich czerpie inspirację. Długo czekał na odpowiedni moment, by pokazać światu to, co jest dla niego najważniejsze i co gra w jego duszy: i właśnie zaprezentował debiutancki singiel.

Muszę iść tam sam to opowieść o momencie, w którym trzeba dokonać wyboru własnej drogi – wtedy gdy wszyscy dookoła mają na nią już swoje pomysły. Każdy, w tym utworze, znajdzie cząstkę siebie i swojej historii – czy to w relacji z rodzicami, przyjaciółmi czy w związku. Jednak nadchodzi czas, kiedy wizje innych trzeba zostawić w spokoju i samemu ruszyć w utorowaną własnymi decyzjami podróż. Dlatego teraz Kamil skupia się na rozwijaniu pasji i tworzeniu kolejnych kompozycji, które niedługo ujrzą światło dzienne.

Muszę iść tam sam to pierwszy z przygotowanych przez Kamila singli. Z utworu bije niesamowita świeżość, która od pierwszych sekund zapada w pamięci. Rytmiczny, lekko popowy i alternatywny kawałek z dodatkiem elektronicznych rytmów, który uzupełnia ciekawy głos – to wszystko sprawia, że nie da się przejść koło tego utworu obojętnie. Czyżby Kamil był polskim odpowiednikiem The Weeknd?

W najbliższym czasie spodziewać się można znacznie więcej. Autorami muzyki są Kamil, Krzysztof Romankiewicz i Agim Dzeljilji, a słowa napisali Mateusz Kochaniec i Cezary Sokół. Hussein łączy w sobie cechy i poglądy Polaków o różnych upodobaniach politycznych. Z jednej strony syryjskie i tradycyjnie polskie przywiązanie do rodziny, a z drugiej postępowość, walka o tolerancję, równouprawnienie i prawa grup wykluczonych.


Więcej:

Kamil na Facebooku

Małgorzata Soboczyńska

Wiele razy w życiu wybrałam zły kierunek, ale w końcu dotarłam tam, gdzie być powinnam. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną, a tu spełniam muzyczne marzenia.

Inspirują mnie Ralph Kaminski, Coldplay, Kortez, Paweł Domagała, LemON – czyli w wielkim skrócie muzyka wrażliwa. Ale jestem otwarta na wszystko co dobre, nie skreślam żadnego gatunku ani muzyka! I tym co wpada mi w ucho, dzielę się tutaj :)

Polub nas!

Reklama

  •  
    TAG -->

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
 
TAG -->

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama