Oranżada – Karma Tango [Recenzja]

Zespół Oranżada działa na rynku muzycznym od dwudziestu lat. W lutym tego roku światło dzienne ujrzała najnowsza płyta zespołu – Karma Tango. Album ten stanowi piąty krążek w historii Oranżady.

Aspekt fizyczny płyty Karma Tango

Na Karma Tango znajduje się dziesięć utworów. Są to:

  1. Ty, ja, on i my
  2. Get your head around be busy
  3. Lay down
  4. My 1000
  5. Shady house
  6. Totalizator
  7. 4 horsemen
  8. Here and now
  9. Tyle dróg
  10. Dzień 2020

Większość utworów na płycie jest anglojęzyczna. Samo CD zostało wydane w bardzo estetyczny sposób. Na szczególną uwagę zasługują grafiki obecne zarówno na opakowaniu, jak i na płycie. Kontrastowe zestawienie barw pomarańczowej i czarnej przykuwa uwagę.

Singlami promującymi album były utwory Tyle dróg oraz Totalizator.

Co autorzy mówią o płycie?

Karma Tango to rzecz o spowijającej nas tasiemcowej rzeczywistości. O niekończącym się tangu takich samych dni i poranków. Okresów poprzecinanych jedynie różnymi snami. To też piosenki o ciągle powstającej na nowo karmie, dwóch tańczących ze sobą światów. Odchodzącego, dekadenckiego i pełnego zachwytu dla samego siebie znanego nam do wczoraj świata.

Opinia o albumie

Płyta zdecydowanie spodoba się fanom klasycznego, dobrego rocka. Karma Tango to propozycja zarówno dla miłośników spokojnych brzmień, takich jak singiel Tyle dróg, ale także dla osób lubujących się w żywszych brzmieniach, jak na przykład Ty, ja, on i my czy Lay down. 

Cała płyta jest dobrze przemyślaną konstrukcją, utwory przenikają przez siebie w sposób bardzo płynny. Zarówno warstwa tekstowa, jak i linia melodyczna są niebanalne, choć jednocześnie kojarzą się z klasyką rocka w dobrym tego słowa znaczeniu.

Na szczególną uwagę zasługują utwory Ty, ja, on i my, Dzień 2020 oraz Shady house.

Komu polecamy tę płytę? Każdemu, komu w duszy gra rock, chociaż poszczególne utwory mogą spodobać się szerokiej publiczności. Karma Tango będzie idealnym towarzyszem nocnych wycieczek samochodowych, ale sprawdzi się także przy letnim ognisku.