Piosenka “The River” – czyli kolejna międzynarodowa współpraca OS.SO

“The River” to pokłosie campu songwriterskiego Artisjus, gdzie OS.SO poznała węgierskiego wokalistę i kompozytora Szeilera. Muzyka, tekst i nagrania wszystkich instrumentów powstały on-line, między Warszawą a Budapesztem – to pierwsza piosenka OS.SO, w której artystka pojawia się w duecie.

Od razu wiedziałam, że opowieść o rzece, jako mitycznym początku, miejscu spotkań i zapomnienia, wymaga dwugłosu, stąd pomysł zaproszenia do współtworzenia piosenki Szeilera, niezwykle charyzmatycznego wokalisty o miękkim, kojącym głosie. W nagraniu wzięli udział także moi przyjaciele a jednocześnie znakomici muzycy, z którymi gram na koncertach, Rafał Olewnicki (perkusja) i Kuba Szulc (gitara).

W międzyczasie nasza historia o rzece nabrała nowych kontekstów – ekologiczna katastrofa na Odrze, masowe wymieranie zwierząt, a właściwie utrata całego ekosystemu unaoczniły wszystkim, że bez tego niesamowitego, niezwykle żywego i różnorodnego świata wysychamy i my.

mówi OS.SO

OS.SO – Kto to?

OS.SO – kompozytorka, producentka muzyczna, autorka tekstów, basistka. Gra również na perkusji, pianinie, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. We 2022 pod pseudonimem OS.SO wydała pierwszą autorską płytę – “Lethe”, album został uznany przez Jarka Szubrychta (Gazeta Wyborcza) za jeden z najlepszych debiutów minionego roku. W 2023 ukaże się drugi autorski album artystki, z muzyką do wierszy Wisławy Szymborskiej. 

OS.SO wzięła udział w campie songwriterskim w Budapeszcie dzięki wsparciu Music Export Poland.