Okładka płyty/Źródło: Materiały prasowe

Premiera singla i płyty Natalii Przybysz

Natalia Przybysz oddała właśnie w nasze ręce swój piąty solowy album. Premiera płyty „Jak Malować Ogień” pokrywa się z premierą teledysku i drugiego singla zatytułowanego „Ogień”. Wspólne sesje muzyków i godziny spędzone na pracy nad tekstami zaowocowały 10 utworami opowiadającymi o naturze, emocjach, relacjach, dotyku, miłości i tożsamości.

Okładka płyty/Źródło: Materiały prasowe

Gdzie drzemie ta siła czyli Ogień? Jeśli ona jest we mnie, to jak mogę się do niej dostać, jak z tego ognia czerpać? Czego uczy mnie natura i zwierzęta, a czego władze tego świata? Czy emocje takie jak gniew czy złość na pewno nie są mi dziś potrzebne? Jak mogą się manifestować w codziennej czujności tam gdzie jestem? – odpowiada Natalia Przybysz zapytana o „Ogień”, drugi singiel, który otwiera płytę „Jak Malować Ogień”.

Zobacz teledysk do utworu „Ogień”:

Reżyseria: Ania Bajorek
Autor zdjęć: Agnieszka KokowskaDom Produkcyjny: Warsaw Production Team 

O płycie:

„Jak Malować Ogień” to piąta solowa, autorska płyta Natalii Przybysz. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień i kompozycji, które ukazały się na poprzednich albumach „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj blues, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe i mądre teksty.

„Jak Malować Ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy. Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów „Prąd” i „Światło nocne”) do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna: Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami albumu w zaciszu rodzinnego domu Natalii pod Warszawą. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

 Album dostępny w cyfrowych serwisach muzycznych: 
https://kayaxmusic.lnk.to/JakMalowacOgien

♻ Płyta „Jak Malować Ogień” została wyprodukowana w trosce o środowisko we współpracy z tłocznią WM Fono.
Jak to możliwe? Zobacz reportaż o EKO winylu i CD:

Na czym polega EKO winyl?

Winyl „Jak Malować Ogień” powstał w wyniku zmielenia pozostałości po produkcji innych płyt. Odpady te, potocznie nazywane „obwarzankami”, tworzą się na etapie przycinania wyciągniętej z prasy płyty do jej ostatecznego kształtu i rozmiaru. Materiał ten nadaje się do ponownego zmielenia ze względu na to, że nie został poddany pełnej obróbce termicznej – nie traci on swoich naturalnych właściwości plastycznych. Co ważne, jakość dźwięku utrwalonego na EKO winylu, nie odbiega od tej uzyskanej w standardowej produkcji. Tu także warto dodać, że każda płyta jest inna, będzie miała różne kolory i wzory, w zależności od tego, jakich użyto ścinków. Z kolei tzw. „label” został wytworzony z nadwyżki etykiet z innych wydawnictw.

Na czym polega EKO CD?

W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do produkcji. W związku z tym album Natalii jest przeźroczysty. Dodatkowo zrezygnowano z zadrukowania płyty, co wyeliminowało użycie kolejnych substancji chemicznych.
EKO opakowanie
Przyjazne środowisku jest także opakowanie, zarówno winyla jak i płyty kompaktowej. Zrezygnowaliśmy zupełnie z użycia plastiku, zastępując go niepowlekanym certyfikowanym papierem, w 100% pochodzącym z recyklingu. W produkcji użyto również ekologicznej folii z kukurydzy.

Natalia Przybysz o albumie „Jak Malować Ogień”:

Świat kręci się coraz szybciej, a ja chyba żyję coraz wolniej… Czy udało mi się w dobrym momencie wyciągnąć do Ciebie rękę tak czujnie i zwinnie, abyśmy się poczuli?

Dziś najdrogocenniejszą spośród „rzeczy” zdaje mi się moja dwudziestoletnia Brzoza, która stoi w moim ogrodzie i każdej wiosny daje pić swój sok całej mojej rodzinie. To dzięki niej codziennie zastanawiam się czego dziś nie zrobić, by życie na naszej Mamie Ziemi trwało dłużej. Gdzie kończy się moje ciało a zaczynają emocje moje/Twoje. Czy to nimi – emocjami – jesteśmy do siebie bliźniaczo zrośnięci? Jeśli tak, niech te piosenki zadziałają na Ciebie co najmniej tak leczniczo, jak działały na mnie kiedy je pisałam. Niech emocje zagrane przez wyjątkowych muzyków staną się Twoje – wypowiedziane i uwolnione.

Trasa koncertowa
Natalia Przybysz wyruszy w trasę koncertową promującą album „Jak Malować Ogień”. Bilety dostępne są TUTAJ

Źródło: Materiały prasowe
 • 02.11.2019 – G2, Radom
 • 03.11.2019 – Lizard King, Toruń
 • 07.11.2019 – P23, Katowice
 • 08.11.2019 – Zaklęte Rewiry, Wrocław
 • 09.11.2019 – Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz
 • 11.11.2019 – Tama, Poznań
 • 14.11.2019 – Zmiana Klimatu, Białystok
 • 23.11.2019 – Wytwórnia, Łódź
 • 24.11.2019 – Kawon, Zielona Góra
 • 01.12.2019 – Studio, Kraków
 • 06.12.2019 – Klub Młyn, Gniezno
 • 07.12.2019 – Kosmos, Szczecin
 • 08.12.2019 – Stary Maneż, Gdańsk
 • 11.12.2019 – Stodoła, Warszawa
 • 12.12.2019 – Klub 30, Lublin
 • 14.12.2019 – Rura, Częstochowa
 • 15.12.2019 – Klimat, Bielsko – Biała

Źródło: Materiały prasowe