„WOLSKA” – debiutancki album WOLSKIEJ

Jedna z najbardziej utalentowanych artystek „generacji Z” prezentuje swoje pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwo – WOLSKA

WOLSKA  – 22 letnia wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów na debiutanckim albumie zabiera nas do świata swojej wyobraźni. I choć jak sama mówi, opowiada w nim o zwykłej codzienności, to już od pierwszych dźwięków wiemy, że w tej codzienności nie ma nic standardowego. Ten świat przesycony jest WOLSKĄ wrażliwością, barwami nadchodzącego lata i nostalgią za beztroskim czasem dzieciństwa. A to wszystko w świeżym indie popowym brzmieniu, gdzie wyraźnie wybijają się dźwięki ulubionych instrumentów WOLSKIEJ: skrzypce i ukulele.

Jeśli lubicie dobre melodie i niebanalne teksty to tego debiutu nie możecie przegapić.

Moja debiutancka płyta to kartki z pamiętnika dziewczyny z sąsiedztwa, zbiór obserwacji dotyczących otoczenia, a także moich odczuć i przeżyć. I choć jest to zbiór o dość zróżnicowanej tematyce, to jest jeden, wspólny dla wszystkich utworów element – codzienności rzeczy i wydarzeń.

W każdym z tekstów jestem w stu procentach ja, WOLSKA aka dziewczyna z sąsiedztwa, która kolekcjonuje historie ludzi i uwielbia je opowiadać, czasem jako przestrogę, czasem jako zwykłą ciekawostkę, a czasem, żeby powiedzieć jedynie słuchaczom: „ja też tak mam”.

mówi WOLSKA o swoim albumie

WOLSKA – wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka… ponad 200 tekstów. Pomimo młodego wieku jej artystyczne CV pęka w szwach. Tworzy głównie w języku polskim, ale w jej dorobku nie mogło zabraknąć także utworów w języku francuskim. Fascynatka Francji i kultury francuskiej, którą zgłębia, studiując romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

W jej muzyce w idealnych proporcjach miesza się to, co popularne z tym, co alternatywne, stając się tłem dla błyskotliwych i pozbawionych sztampy tekstów. Przedstawicielka pokolenia Z łączy niebanalny romantyzm z codziennymi, zwykłymi sprawami, nadając swojej twórczości niesamowicie świeże brzmienie.

Jeszcze przed wydaniem albumu miała na swoim koncie kilka wydanych singli, które zbierały entuzjastyczne recenzje, podbijając radiowe i streamingowe listy przebojów, a przygotowany wspólnie z Piotrkiem Lewandowskim utwór pt. Dziewczyna z sąsiedztwa dotarł do 13. miejsca ogólnopolskiego zestawienia Airplay.

14 kwietnia 2023 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany po prostu WOLSKA.

Na płytę WOLSKA składa się 14 utworów, a wśród nich zupełnie nowe produkcje. Utworem promującym płytę jest PsychofankaW letnim, melodyjnym klimacie, znanym już z Dziewczyny z sąsiedztwa, WOLSKA ukryła dość osobistą historię. Piosenka przygotowana wspólnie z Leonem Krześniakiem z lekkim przymrużeniem oka odnosi się także do świata gwiazd i branży muzycznej. Słucham Cię jak radia niczym Psychofanka, znasz mnie od lat, więc pewnie się spodziewasz – śpiewa WOLSKA, a folkowe brzmienie gitar i zwiewna melodia sprawiają, że to idealna propozycja na nadchodzące ciepłe dni.

Do tego utworu WOLSKA przygotowała także klip. Materiał w całości wyszedł spod ręki WOLSKIEJ. Artystka zajęła się zarówno scenariuszem, reżyserią, pracą z kamerą jak i montażem. Efekt jej pracy można zobaczyć tutaj:

Na pierwszej WOLSKIEJ płycie nie mogło także zabraknąć utworu wykonanego w języku francuskim. Artystka zaproponowała słuchaczom swoją wersję ZAZ – Les Passants.

Od tej piosenki nie tylko zaczęła się moja miłość do francuskiego, ale także cała historia spotkania i dalszej współpracy z moim menadżerem – Jackiem Jagłowskim, który usłyszał mnie po raz pierwszy właśnie w tym wykonaniu – podkreśla WOLSKA. Jako, że najbardziej na świecie kocham grać koncerty wśród żywych instrumentów, chciałam przemycić cząstkę tego również na mój debiutancki album i razem z moimi członkami zespołu nagraliśmy live wersję, którą dotychczas można było usłyszeć jedynie na moich koncertach

dodaje Artystka

Uwielbienie WOLSKIEJ do elektronicznych dźwięków także znalazło specjalne miejsce na albumie. Utwór C1G powstał we współpracy z ekspertami od elektronicznego brzmienia, czyli duetu Plastic.

Kwintesencją retro brzmienia jest natomiast piosenka A serce?. WOLSKA współtworzyła ją razem z Patrykiem Banachem. Inspirowali się tak ponadczasowymi dźwiękami jak muzyka zespołu The Beatles, a bogata produkcja została uzupełniona partiami ukochanych przez WOLSKĘ skrzypiec.