Debiutancki tomik poezji Lany Del Rey, który znalazł się na liście bestsellerów „New York Timesa”

Niezwykle intymna i pełna emocji książka Lany ugruntowuje jej pozycję „nieodzownej pisarki swoich czasów” („The Atlantic”). Tomik zawiera ponad trzydzieści wierszy, a część z nich można znaleźć wyłącznie na kartkach tej książki.

Pisany na maszynie manuskrypt Lany, przeplatany zdjęciami jej autorstwa tworzy niezwykły krajobraz poetycki, odzwierciedlający nieskrępowanego ducha swojej twórczyni.

Violet robi mostek na trawie to tytułowy wiersz z tego tomiku i zarazem pierwszy z wielu, które napisałam. Jedne przyszły do mnie w całości, podyktowałam je, a potem napisałam na maszynie; nad innymi mozolnie pracowałam, rozkładając na części każde słowo, by uzyskać doskonały efekt. Wszystkie są eklektyczne i szczere, niczego nie udają i dlatego jestem z nich dumna, zwłaszcza że powstawały w duchu wielkiej autentyczności

Lana Del Rey

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, w tłumaczeniu tytułu nie chodzi o fiołka rosnącego
w trawie, tylko o dziewczynkę o imieniu Violet, robiącą mostek na trawie. Violet wpływa na zmianę podejścia autorki (podmiotu lirycznego) do życia.

Jej wiersze są bardzo osobiste i niewykluczone, że chodzi tu o jakąś konkretną, znaną jej Violet

mówi Anna Gralak, która zajmowała się tłumaczeniem wierszy Lany del Rey

Książka to nie jedyna forma, w jakiej ukazują się wiersze Lany Del Rey. Universal Music Polska wydało też jej poezję na płytach winylowych i CD. „Violet Bent Backwards Over the Grass” to 14 wierszy recytowanych przez samą artystkę, przy akompaniamencie stałego jej współpracownika – Jacka Antonoffa.

Zamów książkę klikając TUTAJ

https://www.instagram.com/p/CQwfzmIq9Il/