Live Sesja Agaty Gołemberskiej rozpoczyna akcję #WawelJestWasz

Zamek Królewski na Wawelu otwiera się na młodych odbiorców! To dla nich powstał projekt #WawelJestWasz, do którego realizacji zaproszona została wytwórnia Kayax. Pierwszym efektem tej współpracy są wideo live sesje, w ramach których utalentowani artyści wystąpili w zabytkowych przestrzeniach rezydencji królewskiej.

Wytwórnia Kayax znana jest z tego, że chętnie angażuje się w oryginalne i nieszablonowe projekty muzyczne. Kolejnym potwierdzeniem tej tezy jest współpraca z Zamkiem Królewskim na Wawelu, w ramach której powstały wyjątkowe wideo live sesje prezentujące twórczość młodych, utalentowanych artystów. Występy zostały zarejestrowane w zachwycającym anturażu wawelskiego Muzeum i są dobitnym przykładem na to, że z połączenia sztuki dawnej oraz współczesnej może wyjść coś ponadprzeciętnego.

Pierwszą artystką, której występ w ramach Live Session na Wawelu anonsuje inicjatywę #WawelJestWasz jest Agata Gołemberska. Agata, która w zeszłym roku wydała swoją debiutancką EP-kę pod szyldem kayaxowego projektu My Name Is New, zagrała dwa utwory w przestrzeni Sali Senatorskiej, gdzie w przeszłości odbywały się posiedzenia senatu, ważne uroczystości państwowe, wesela królewskie, bale, przedstawienia teatralne oraz wystąpienia muzyków. Po wielu, wielu latach historia zatoczyła koło i w Senatorskiej znów można było usłyszeć muzykę na żywo.  

Zapis wideo z występu Agaty Gołemberskiej otwiera co-środowy cykl publikacji na kanale KayaxTV, gdzie łącznie pojawi się pięć live sesji, a ich zwieńczeniem będzie wyjątkowy teledysk, którego akcja rozgrywa się w przestrzeniach Zamku Królewskiego na Wawelu, pokazując go z zupełnie nowej perspektywy.

Czym jeszcze zaskoczy nas inicjatywa #WawelJestWasz?

Warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, multimedialne odsłony kolekcji, interaktywne działania twórcze, zaskakujące publikacje, interwencje artystyczne w przestrzeni muzealnej i jeszcze więcej muzyki! Tym wszystkim Muzeum na Wawelu planuje zaskoczyć w kolejnej odsłonie projektu #WawelJestWasz. Działania te wpisują się w aktualną misję muzeum, które chce być miejscem otwartym i dostępnym dla każdego, kto chce odkryć je na nowo.

Agata Gołemberska – Kim jest?

Agata Gołemberska to wokalistka, songwriterka i producentka muzyczna. W 2017 roku dała się poznać publiczności jako uczestniczka 8. edycji The Voice of Poland. Tuż po programie wyszedł jej debiutancki singiel „Bipolar” wyprodukowany przez samą artystkę we współpracy z Mateuszem Kosmacińskim (Matu), który naznaczył dalszy kierunek muzycznych działań we współpracy z takimi producentami jak Suwal, Phil Hollins i Tropiki. Na krążku ostatniego z producentów możemy usłyszeć jej głos w dwóch utworach. Obecnie jej twórczość to splot vintage inspiracji z nowoczesną, popową formą. Swoje opowieści umieszcza na pograniczu gatunków takich jak syntwave, soul, funk, r&b, reggaeton i wielu innych. Całości dopełniają teksty w języku polskim. Jesienią 2021 roku pojawił się debiutancki mini-album artystki. Znalazły się na nim takie single jak „Uda się”, „Nie na zawsze” oraz „Vegas”.