Muzyczne budziki – top 10 zespołu Ashura

Co działa lepiej niż kawa? Muzyka! A kto lepiej zna się na budzikach muzycznych od zespołu grającego metal? Osobiście uważam, że nikt, dlatego o top 10 muzycznych budzików poprosiłam młodych muzyków z zespołu Ashura. Ich typy mogą zaskakiwać, z resztą zobaczcie sami.

  1. Motorhead – Ace Of Spades – Klasyka ogólnie pojętej ciężkiej muzyki. Motorhead znane z energicznych ścieżek basowych i charakterystycznego wokalu Lemmego Kilmistera zawsze rozpalała serce fanów mocnego brzmienia, takich jak my.

 

  1. Rage Against the Machine – TestifyIkona buntu. Pomieszanie rapu i rocka. Teksty Zacka De La Rochy zawsze budziły nasze mózgi i naszą świadomość związaną z dzisiejszymi realiami.

 

  1. Vulvodynia – Drowned In Vomit – Coś bardziej z ciemnych odmętów muzyki a dokładnie gatunek Slam. Traktując taką muzykę z dystansem dostajemy kawał bodźców budzących nas do życia.

4.Bloodbath – Eaten – Coś prosto z północy a dokładnie szwedzki Death Metal, a co za tym idzie potężne uderzenie, podwyższone tętno bijące razem z perkusją.

 

5 The Agonist – Panophobia – Melodic Death Metal kojący nasze uszy, z pięknym kobiecym Scream’em w wykonaniu znanej z zespołu Arch Enemy, Alissi White-Gluz.

 

6 Kvelertak – Mjod – Mniej znany w naszych rejonach Norweski zespół mieszający Punk z różnymi odmianami metalu. Black Metalowy wokal, często poruszana tematyka norweskiej mitologii w tekstach, wszystko to daje nam mieszankę wybuchową. Piosenka ta, tak budzi do życia że sami graliśmy ją jako kawałek końcowy na naszych koncertach.

 

  1. Black Sabath – Paranoid – Co tu dużo mówić. To dzięki nim powstało wiele mocnych gatunków które znamy,  niegdyś to Oni byli najmocniejsi i powodowali szał pokolenia.

 

  1. Stuck In the Sound – Let’s Go – Coś z innej beczki. Francuski alternatywny zespół. Przy natłoku mocnej muzyki dlaczego wybraliśmy akurat Sits? Wszystko tkwi w tekście, w ścieżce gitarowej. Każda sekunda tego kawałka porywa nas coraz mocniej.

 

    1. Goijra – Silvera – Dosadność, dosadność i jeszcze raz dosadność. Kto zna ten wie że Goijra wciska nas prosto w ziemię i nie pozwala odetchnąć.

 

  1. Ordos – House Of the DeadStoner Metal w czystej formie. Ciężkość, moc i sieczka z mózgu.

 

Kim jest Ashura?

„Ashura to tak naprawdę nasze emocje, odczucia, nasza frustracja oraz spojrzenie na świat. Wszystko, co każdy z nas w codziennym życiu tłumi gdzieś w głębi siebie, tutaj może znaleźć ujście w najczystszej formie, jaką jest muzyka. Wszystko to chcemy na każdym z naszych koncertów przekazać jako dawkę emocji i energii, by każdy mógł na chwilę pozwolić swojej duszy poczuć się wolną i dać sobie chwilę wytchnienia. Aktualnie pracujemy nad naszą debiutancką EP, która światło dzienne ujrzy na początku przyszłego roku. Serdecznie zapraszamy do odsłuchania singla z tejże EP – „Beyond The Moon”, który traktuje o otwartości na wszelkie myśli i koncepcje.” Tak o sobie pisze sam zespół. Ja osobiście polecam zapoznanie się z ich twórczością i mocno trzymam kciuki za każdy kolejny krok na polskiej scenie muzycznej.