Mad-Music.pl

Muzyczne budziki – top 10 zespołu Ashura

Co działa lepiej niż kawa? Muzyka! A kto lepiej zna się na budzikach muzycznych od zespołu grającego metal? Osobiście uważam, że nikt, dlatego o top 10 muzycznych budzików poprosiłam młodych muzyków z zespołu Ashura. Ich typy mogą zaskakiwać, z resztą zobaczcie sami.

  1. Motorhead – Ace Of Spades – Klasyka ogólnie pojętej ciężkiej muzyki. Motorhead znane z energicznych ścieżek basowych i charakterystycznego wokalu Lemmego Kilmistera zawsze rozpalała serce fanów mocnego brzmienia, takich jak my.

 

  1. Rage Against the Machine – TestifyIkona buntu. Pomieszanie rapu i rocka. Teksty Zacka De La Rochy zawsze budziły nasze mózgi i naszą świadomość związaną z dzisiejszymi realiami.

 

  1. Vulvodynia – Drowned In Vomit – Coś bardziej z ciemnych odmętów muzyki a dokładnie gatunek Slam. Traktując taką muzykę z dystansem dostajemy kawał bodźców budzących nas do życia.

4.Bloodbath – Eaten – Coś prosto z północy a dokładnie szwedzki Death Metal, a co za tym idzie potężne uderzenie, podwyższone tętno bijące razem z perkusją.

 

5 The Agonist – Panophobia – Melodic Death Metal kojący nasze uszy, z pięknym kobiecym Scream’em w wykonaniu znanej z zespołu Arch Enemy, Alissi White-Gluz.

 

6 Kvelertak – Mjod – Mniej znany w naszych rejonach Norweski zespół mieszający Punk z różnymi odmianami metalu. Black Metalowy wokal, często poruszana tematyka norweskiej mitologii w tekstach, wszystko to daje nam mieszankę wybuchową. Piosenka ta, tak budzi do życia że sami graliśmy ją jako kawałek końcowy na naszych koncertach.

 

  1. Black Sabath – Paranoid – Co tu dużo mówić. To dzięki nim powstało wiele mocnych gatunków które znamy,  niegdyś to Oni byli najmocniejsi i powodowali szał pokolenia.

 

  1. Stuck In the Sound – Let’s Go – Coś z innej beczki. Francuski alternatywny zespół. Przy natłoku mocnej muzyki dlaczego wybraliśmy akurat Sits? Wszystko tkwi w tekście, w ścieżce gitarowej. Każda sekunda tego kawałka porywa nas coraz mocniej.

 

    1. Goijra – Silvera – Dosadność, dosadność i jeszcze raz dosadność. Kto zna ten wie że Goijra wciska nas prosto w ziemię i nie pozwala odetchnąć.

 

  1. Ordos – House Of the DeadStoner Metal w czystej formie. Ciężkość, moc i sieczka z mózgu.

 

Kim jest Ashura?

“Ashura to tak naprawdę nasze emocje, odczucia, nasza frustracja oraz spojrzenie na świat. Wszystko, co każdy z nas w codziennym życiu tłumi gdzieś w głębi siebie, tutaj może znaleźć ujście w najczystszej formie, jaką jest muzyka. Wszystko to chcemy na każdym z naszych koncertów przekazać jako dawkę emocji i energii, by każdy mógł na chwilę pozwolić swojej duszy poczuć się wolną i dać sobie chwilę wytchnienia. Aktualnie pracujemy nad naszą debiutancką EP, która światło dzienne ujrzy na początku przyszłego roku. Serdecznie zapraszamy do odsłuchania singla z tejże EP – “Beyond The Moon”, który traktuje o otwartości na wszelkie myśli i koncepcje.” Tak o sobie pisze sam zespół. Ja osobiście polecam zapoznanie się z ich twórczością i mocno trzymam kciuki za każdy kolejny krok na polskiej scenie muzycznej.

Weronika Paliczka

Polub nas!

Reklama

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama